Collection Officer - part-time / full-time

Angajator: Coface Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internship
  • Juridic
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.12.2016

    Coface Romania, fondata in 1996, este o companie multinationala, cu sediul central in Franta si lider pe piata romaneasca in domeniul managementului riscului de credit.

    Cerinte

    • Abilități de comunicare și persuasiune;
    • Studii superioare finalizate sau în curs - preferabil domeniul economic sau juridic;
    • Capacitatea de integrare într-o echipă deja formată și de a colabora permanent cu colegii;
    • Abilități de operare PC;
    • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu.
    • Experienta in call-center prezinta un avantaj;

    Responsabilitati

    • Contactarea telefonică a debitorilor și convingerea acestora de a-și achita datoria;
    • Urmărirea recuperării creanțelor pentru portofoliul alocat;
    • Efectuarea activităților de colectare conform procedurilor de colectare;
    • Înregistrarea în baza de date a modificărilor pentru portofoliul alocat;
    • Raportarea și analiza situației cazurilor alocate.

    • Oportunitatea de a-ti desfasura activitatea intr-o companie multinationala si de a dobandi cunostinte noi;
    • Pachet salarial atractiv (parte fixa + bonus in functie de performanta);
    • Asigurare medicala, tichete de masa, oferte personalizate pentru o serie larga de servicii;
    • Posibilitati de dezvoltare profesionala prin traininguri interne si externe;
    • Program de lucru flexibil .