Consilier service MIDOCAR Otopeni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MIDOCAR active.

Vezi toate job-urile Consilier service MIDOCAR Otopeni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: MIDOCAR
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 08.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • absolvent Politehnica- Autovehicule Rutiere;
    • experienta in domeniu minim 1 an in concernul VW reprezinta avantaj;
    • cunostinte temeinice de operare pe computer;
    • cunostinte ale tehnicii utilizate la autovehiculele actuale;
    • calitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
    • disponibilitate de a lucra in functie de necesitatile departamentului, in conditiile legale;
    • adaptabilitate la schimbare;
    • abilitati de consiliere;
    • abilitati de a argumenta concluziile emise;
    • abilitate de a lucra in echipa.

    Responsabilitati

    • preluarea clientilor si identificarea nevoilor;
    • programarea clientilor pentru efectuarea reparatiilor;
    • consilierea cu privire la termene de reparatie, estimarea costurilor reparatiilor;
    • preluarea comenzilor;
    • controlul calitatii reparatiilor si predarea autoturismelor reparate;
    • explicarea lucrarilor efectuate, intocmirea facturilor, consiliere cu privire la viitoarele lucrari de reparatie.

    Pentru acest post exista un pachet de beneficii compus din salariu de baza si bonusuri in functie de realizarea target-ului.