ASISTENT MANAGER

Angajator: REWE Romania - Penny Market
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 28.11.2016

    Rewe Romania reprezintă in ţara noastră concernul german REWE, unul dintre liderii europeni din domeniul alimentar, cu o experienţă de peste jumătate de secol. In afară de comerţul en detail din domeniul alimentar REWE mai este activ la nivel european şi in domeniul turismului cat şi cel al comerţului cu articole de tipul Do-it-Yourself.

    Cerinte

    - Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
    - Studii superioare;
    - Cunostinte solide de MS Office: Power Point, Word; Excel;
    - Cunostinte foarte bune de LIMBA GERMANA si ENGLEZA;
    - Permis de conducere categoria B – constituie un avantaj.

    Calitati personale:
    - Capacitate de analiza si sinteza a datelor;
    - Atentie la detalii;
    - Abilitate de a lucra la proiecte multiple, in conditii de presiune;
    - Proactivitate;
    - Integritate si onestitate.

    Responsabilitati

    - Intocmirea de rapoarte si analize zilnice si lunare;
    - Urmarirea proiectelor in care este implicat managerul;
    - Asigura activitatea administrative, arhivarea si organizarea documentelor specifice;
    - Comunicarea eficienta interdepartamentala;
    - Organizarea agendei si deplasarilor managerului.

    Alte informatii

    BENEFICII:

    - Asigurare medicala privata;
    - Masa de pranz asigurata;
    - Transport asigurat.