Regional Account Executive Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile L'Oreal Romania active.

Vezi toate job-urile Regional Account Executive Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: L'Oreal Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.03.2017
    Remote work: On-site

    Descrierea jobului

    Gestioneaza si mentine relatia cu clientii din zona arondata in vederea dezvoltarii afacerii pentru intreg portofoliul de produse
    Mentinerea unei bune colaborari cu merchandiserii si consultantii din magazine
    Urmarirea calitatii implementarii politicii de merchandising si a promotiilor de marketing in spatiile de vanzare dedicate
    Realizarea obiectivelor de vanzari, obiectivelor calitative si cantitative stabilite de Managerul Zonal de  Vanzari
    Recunoasterea potentialului si oportunitatile de dezvoltare a locatiilor din aria de responsabilitate
    Constant identifica potential pentru dezvoltarea afacerii dpdv comercial si intreprinde actiuni pentru a creste loialitatea clientilor
    Organizeaza si optimizeaza constant, impreuna cu Managerul Zonal, programul de vizite la clienti si rutele zilnice, atat pentru el cat si pentru merchandiseri si consultantii din magazine
    Consiliaza clientii in vederea dezvoltarii afacerii lor folosind instruméntele specifice de vanzare: cifre de vanzari, mechandising, asistenta tehnica, informatii cu privire la comportamentul consumatoriilor in diferite categorii
    Transmite constant feedback din punctele de vanzare catre colegii din sediu (Comercial, Trade Marketing, Marketing, Logistica samd) cu privire la actiunile ce pot avea impact in evolutia afacerii intreprinse de clienti si/sau competitie

    Candidatul ideal

    Abilitati foarte bune de negociere
    Cunostinte aprofundate asupra pietei si distribuitorilor
    Bune abilitati de coordonare a bugetelor
    Account management
    Disponibilitate pentru deplasari frecvente

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (175)