RESPONSABIL DE MEDIU SI DE CONFORMITATEA PRODUSELOR

Angajator: NORIEL
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2016

    Suntem retailerul specialist in jucarii in Romania, cu peste 48 de magazine in 27 de orase deschise in Bucuresti si provincie dar si cu o puternica platforma online pe www.noriel.ro .

    Misiunea noastra – sa avem cele mai frumoase jucarii care fac copiii fericiti, la cele mai bune preturi posibile pentru parinti!

    Cerinte

    - Abilitati de comunicare scrisa si verbala
    - Abilitati de prioritizare si coordonare
    - Capacitatea de lucru in echipa
    - Atentie la detalii, rabdare si promptitudine in a actiona in diverse situatii
    - Experienţă anterioară în domeniul specific reprezintă un avantaj
    - Cunostinte Excel – nivel avansat

    Responsabilitati

    - Colaborarea cu celelalte departamente pentru centralizarea informatiilor necesare raportarilor in domeniul gestiunii deseurilor de ambalaje, de produse electrice si electronice si de baterii si gestionarea relatiei cu Fondul de Mediu si Organismele de Transfer de Responsabilitate, intocmirea si urmarirea raportarilor.
    - Evaluarea impactului de mediu produs de companie si actionarea in sensul reducerii sau chiar eliminarea lui respectand prevederile legale.
    - Realizarea si indeplinirea de planuri pentru reciclare, reducerea poluarii si chiar implementarea unor sisteme de management de mediu
    - Pregatirea documentatiei si obtinerea autorizatiilor, acordurilor si avizelor din domeniul protectiei mediului
    - Colaborarea cu departamentele achizitii / marketing pentru identificarea si verificarea documentatiei si a testelor necesare pentru conformitatea produselor (jocuri, jucarii, produse de puericultura si imbracaminte) cumparate sau fabricate / dezvoltate de companiesi intocmirea / evidenta dosarelor de conformitate.
    - Implementarea schimbarilor legislative in domeniul gestiunii deseurilor si a sigurantei produselor