Asistent farmacist

Angajator: Farmaciile Catena
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 02.12.2016

    CATENA se mandreste cu statutul de cel mai apreciat brand de farmacii din Romania.
    Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.

    Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

    Cerinte

    Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);
    Certificat de membru;
    Cunostinte de operare PC;
    Abilitati de comunicare si relationare;
    Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

    Responsabilitati

    Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii;
    Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse;
    Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;
    Participa la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie.

    Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite. Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

    Daca iti doresti sa faci parte dintr-un colectiv unit si profesionist, sa beneficiezi de un mediu de lucru dinamic si pozitiv, de o pregatire profesionala continua, asteptam aplicatia ta.

    De ce sa faci parte din echipa Catena ?
    • suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung.
    • oferim un pachet salarial motivant.
    • cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma.
    • te vei perfectiona continuu in meseria ta.
    • pretuim si sustinem personalul Catena datorita caruia in prezent ocupam primul loc in topul farmaciilor din Romania.