Coordonator Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Passion4Work active.

Vezi toate job-urile Coordonator Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Passion4Work
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.12.2016

    Passion4Work is one of the most important personnel leasing and recruitment company in Hungary. In Romania we are a company in a dynamic growth and development in the field of human resources.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - studii superioare;
    - experienta intr-o pozitie similara minim 1 an dar ne dorim si persoane experimentate;
    - experienta de lucru in SAP/Atlantis constituie un avantaj;
    - limba Engleza;
    - pachetul Office, cu precadere Word si Excel.

    Responsabilitati

    Responsabilitatile job-ului vor fi in domeniul transporturilor externe, a vamii si a transporturilor interne-livrari.

    Transporturi interne – livrari:
    - In vederea livrarii marfurilor la clientii interni, angajeaza spatiu de transport adecvat prin emiterea de comenzi scrise;
    - Asigura mijloace de transport pentru livrarea sau preluarea de marfuri catre si de la celelalte puncte de lucru ale firmei din tara;
    - Urmareste preluarea coletelor si predarea acestora la destinatie de catre societatile de transport conform conditiilor generale de livrare acceptate in prealabil;
    - Tine evidenta si verifica corectitudinea facturilor de transport emise de catre prestatatori inaintea avizarii platii;

    Transporturi externe :
    - Analizeaza solicitarile departamentelor stabileste tipul de transport: rutier,maritim,aerian.
    - Emite comenzi scrise transportatorilor, anunta departamentele sau direct depozitele de sosirea camioanelor la incarcare , urmaresc incarcarea camioanelor/coletelor si predarea acestora la destinatie.

    Vama ;
    - Efectuarea formalitatilor vamale pentru marfurile importate/exportate din sau in afara UE (traducerea actelor, incadrarea vamala, efectuarea platii OP-lui catre vama, intocmirea facturilor de export / packing list , etc).

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant;
    - Posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
    - Training-uri nationale si internationale.