DEZVOLTATOR IT JUNIOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile DEZVOLTATOR IT JUNIOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 31.01.2017
    Remote work: On-site

    Descriere post:

    • Dezvolta componente aplicative in vederea obtinerii unor produse care sa respecte specificatiile de realizare

    • Redacteaza documentatia tehnica aferenta pentru a facilita evolutia si mentenanta ulterioara a sistemelor

    • Participa la conceperea de sisteme aplicative pentru a raspunde nevoilor exprimate de catre clienti

    • Participa la realizarea analizei functionale in vederea obtinerii specificatiilor functionale

    • Realizeaza analiza de date avand ca scop asigurarea coerentei, disponibilitatii, preciziei si securitatii datelor

    • Participa la conceperea, realizarea si mentenanta bazelor de date utilizate de catre aplicatiile informatice pentru a raspunde nevoilor proiectului

    Profil candidat:

    • Absolvent al unei institutii de invatamant superior cu profil informatic

    • Cunoştinţe aprofundate privind conceptele si practicile informatice, in special cele referitoare la ciclul de dezvoltare

    • Bune competente de programare aplicatii Web utilizand limbaje de programare precum Java, C#, VB.NET, PHP, Javascript, HTML, SQL si dezvoltari rapide – VBA

    • Bune competente baze de date Oracle, MySQL, SQL Server

    • Analitic, organizat, lucru in echipa

    • Bune cunostinte limbi straine : Engleza (TOEIC > 750 sau echivalent), franceza (TFI > 650 sau echivalent)

    Aplica fara CV
    Mioveni,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (9)