Analist Costuri SDV-uri

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Costuri SDV-uri active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Mioveni
  • Actualizat la: 31.01.2017
    Remote work: On-site

    Descriere post:

    Este responsabil de analiza costuri pentru SDV-uri (scule, dispozitive, verificatoare) utilizate in productia urmatoarelor 3 categorii principale de piese:
    A. Piese din materiale plastice ( termoplastice, termorigide si elastomeri ), piese obtinute prin termoformare sau termocompresie;
    B. Piese metalice deformate la rece ( ambutisate/ stantate ) sau la cald;
    C. Piese metalice obtinute prin turnare la presiune inalta, turnare de joasa presiune, turnare gravitationala

    Profil candidat:

    Competente tehnico-economice :

    - absolvent al unei facultati de inginerie mecanica, preferabil IMST sau Mecanica;
    - experienta de minim 3 ani in proiectarea de SDV-uri specifice A,B,C/ in elaborarea tehnologiei de fabricatie a SDV-urilor utilizate in productia de A,B,C/ in programarea masinilor cu comanda numerica dintr-o fabrica de SDV-uri pentru A,B,C/ in alte functii de conducerea unui atelier/department dintr-o matriterie;
    - este preferabil sa aiba cunostinte economice de baza pentru intelegerea indicatorilor utilizati la compararea efortului investitional cu efectele obtinute, in vederea stabilirii profitabilitatii unei investitii (ex.: rata de rentabilitate, rata de actualizare, valoareactualizatanetaNPV, etc. ).

    Competente lingvistice: engleza si franceza – nivel avansat;

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (310)