Analist Testare Business Intelligence

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Analist Testare Business Intelligence active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    BCR, o super echipa!

    In echipa BCR, oportunitatile profesionale disponibile sunt la fel de impresionante ca si portofoliul nostru extensiv de produse si servicii. Suntem scoala de banking pentru tinerele talente. Suntem rampa de lansare pentru spiritele curajoase si inovatoare. Si incununam cu succes cariere deja consacrate.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    Educatie: Studii de specialitate in domeniul IT / Economic
    Vechime: Minim 3 ani, din care 2 ani in IT (aria BI / DWH)
    Cunostinte de limba Engleza la un nivel avansat
    Experienta in definirea scenariilor de test, design-ul si executarea acestora
    Cunostinte avansate de SQL / PLSQL
    Cunostinte de baza referitoare la arhitectura BI / DWH – Structuri fizice, integrare date, raportare.
    Experienta in etapele de implementare aferente solutiilor BI / IT .

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    Contribui la realizarea analizei scopului testarii
    Definesti scripturile de testare si scenariile de testare
    Identifici cerintele de setare mediu de testare si date de test
    Identifici potentialele riscuri
    Oferi suport si validezi planul de testare s
    Pregateste scenariile de testare functionala
    Pregateste strategia de testare de performanta / FAT in colaborare cu alte echipe implicate
    Colaborezi cu arhitectul de testare pentru a defini: metodologia de testare, structura, pregatirea si definirea seturilor de date
    Oferi suport in etapele de testare integrate de UAT.
    Monitorizezi si evaluezi procedurile de testare si rezultatele testarii
    Oferi input in procesul de estimare al activitatilor de dezvoltare.