Consultant Clienți

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Cash & Carry Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Clienți active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Deva
  • Sibiu
  • Actualizat la: 01.12.2016

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    • Cunoştinţe de limba engleză
    • Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
    • Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate
    • Cunoştinţe de operare MS Office
    • Permis de conducere categoria B
    • Disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren
    • Experienţa în domeniul Clienţi HoReCa reprezintă un avantaj

    Responsabilitati

    • Îndeplineşte planul de vânzări
    • Aplică programele de contact cu clienţii şi gestionează portofoliul atribuit de clienţi
    • Urmăreşte şi raportează rezultatele pe fiecare categorie de clienţi din portofoliul atribuit
    • Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi cu cei noi
    • Promovează imaginea METRO prin atitudine şi comportament pe piaţa locală
    • Produce analize şi rapoarte periodice referitoare la clienţi şi proiectele derulate