BRAND MANAGER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Tymbark Maspex Romania active.

Vezi toate job-urile BRAND MANAGER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Tymbark Maspex Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.11.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate - domeniul Marketing ;
    • Experienta minim 3 ani pe un post similar (segmentul FMCG);
    • Cunostinte solide de limba engleza ( scris, vorbit);
    • Cunostinte solide de operare PC: Windows, Microsoft Word, PowerPoint si Excel, Internet, platforme de social media (constituie un avantaj);
    • Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata;
    • Creativitate, inovatie si usurinta in exprimarea ideilor;
    • Personalitate energica, eficienta, creativitate si inovatie;
    • Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    • Capacitate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    • Planifica si implementeaza strategiile de marketing pentru brand-urile alocate;
    • Defineste caracteristicile si asigura cresterea unui brand;
    • Defineste linia strategica a brand-ului in functie de strategia companiei;
    • Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare;
    • Urmareste vanzarile, evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare;
    • Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie;
    • Alte task-uri in functie de proiectele companiei.