Suport Vanzari Corporate

Angajator: Otto Broker
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.12.2016

    Suntem primul broker de asigurari autorizat din Romania, cu o experienta de 15 ani in domeniu. Echipa Otto Broker numara acum 130 de angajati proprii, cu o medie de varsta de 25 de ani. Avem 130.000 de clienti, 2 divizii de vanzare: retail si corporate, o retea teritoriala formata din 30 de birouri de vanzare in toata tara si oferim servicii premium in asigurari pentru 400 de companii.
    Suntem cel mai mare operator de brokeraj de asigurari retail in centre comerciale, fiind partener Carrefour & Cora. Clientii Diviziei Corporate sunt in general, reprezentati ai unor companii romanesti de dimensiuni medii si mari, dar gestionam si riscuri pentru companii multinationale prezente in Romania.
    In afara de faptul ca ne facem treaba bine, ne place sa ne si distram!

    Cerinte

    Purtatorul de Palarie@ Suport Vanzari Corporate ne dorim sa fie

    O persoana analitica si orientata spre detalii
    O persoana deschisa si dornica sa invete
    O persoana care este teamplayer

    De asemenea stim din experienta ca te simti bine in acest post daca ai:
    Minim 1 an experienta in munca similara
    Studii superioare economice
    Cunoasterea foarte buna a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
    Experienta in asigurari/cu produse de asigurare este un plus

    Responsabilitati

    Ca Purtator de Palarie@Suport Vanzari Corporate te vei ocupa de:

    Intocmire deconturi colegi din echipa si urmarirea incasarii lor
    Adaptare/Intocmire informari rate si expirari
    Introducerea politelor in platforma noastra on-line
    Legatura cu departamentul nostru Back Office
    Pregatirea politelor pentru client si mentinere relatie curier intern
    Centralizare oferte, analize, rapoarte

    Purtatorul de Palarie@ Suport Vanzari Corporate se va bucura de:
    Salariu fix atractiv + Bonuri de masa
    Posibilitatea de dezvoltare profesionala in viitor
    Iesiri in echipa si mediu de lucru placut si profesionist