Key Account Executive (office)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile qpas active.

Vezi toate job-urile Key Account Executive (office) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: qpas
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2016

    Nothing is impossible. Every person has its place. Our role is to bring them together, with dedication and responsibility. Through expertise and concrete tools, we make sure that we. will find the right one for you. And we are doing so by personally knowing the candidates and the companies, evaluating them thoroughly and then searching what fits them best.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, Orkla Foods Romania, cautam un Key Account Executive care sa isi doreasca sa isi dezvolte abilitatile intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist.

    Cerinte:
    • Experienta executie în vanzari (KA) de minim 2 ani;
    • Orientare catre rezultate, rezolvare de probleme si munca in echipa;
    • Foarte bune abilitati analitice;
    • Atentie la detalii si organizat;
    • Orientare catre clienti;
    • Permis conducere categoria B;
    • Cunoasterea limbii engleze;
    • Cunostine PC (Word, Excel, Powerpoint, Outlook).

    Responsabilitati

    • Pregateste analiza profilului KA si a nevoilor acestuia si il trimite pentru finalizare catre Group Key Account Manager;
    • Urmareste dezvoltarea clientilor KA (deschideri/inchideri magazine, preluari si achizitii, intrari in piata de MT etc) si analizeaza potentialul relatiilor cu Orkla;
    • Colaboreaza cu Category Activation Specialist in implementarea planului promo pentru clientii dedicati;
    • Urmareste livrarea comenzilor KA si rezolva problemele aparute in proces, cu ajutorul echipei din Operatiuni (logistica, productie);
    • Participa la realizarea forecast-ului de vanzari impreuna cu GKAM si realizeaza analize de eficienta a promotiilor;
    • Urmareste promotiile, proiectele de marketing (verificare cost, plati de la si catre clienti, inregistrarea si verificarea facturilor emise de catre clienti conform contractelor in derulare, etc.);
    • Completeaza planul promotional pe client si distribuie catre departamentele de vanzari si marketing acest plan, cu frecventa saptamanala.

    Procesul de recrutare se va desfasura prin intermediul companiei de recrutare QPAS. Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (208)