Operator logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Heraeus Electronics active.

Vezi toate job-urile Operator logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Heraeus Electronics
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 12.04.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Absolvent liceu sau scoala profesionala
    • Experienta in ambalare finala si etichetare de minim 2 ani
    • Cunostinte medii de operare PC ( Microsoft Word,Excel,Outlook etc )
    • Persoana serioasa, responsabila, cu bune abilitati de organizare
    • Punctualitate si eficienta
    • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

    Responsabilitati

    • Desfasoara activitatea de pregatire si ambalare finala a produselor finite in vederea livrarii catre Client.
    • Cunoaste tipurile de ambalaj si etichete folosite in functie de tipul de produs finit si a locatiilor de livrare.
    • Asigura corectitudinea si calitate procesului de ambalare in corespondenta cu procedurile de ambalare existente
    • Identifica eventualele lipsuri in stocul de ambalaj si instiinteaza superiorul ierarhic despre acestea
    • Asigura aprovizionarea permanenta a ambalajelor in zona de pregatire
    • Manipuleaza si aranjaza bunurile in zona de ambalare.
    • Asigura citirea corecta a informatiilor de pe avizele de livrare (Delivery Notes/Lieferschein) si calitate pregatirii marfii conform cu acestea
    • asigura suport in procesul de manipulare si receptie a materiilor prime in Depozit (In functie de disponibilitate )

    Alte informatii

    • Pachet salarial motivant
    • Asigurare medicala
    • Transport asigurat
    • Bonuri de masa
    • Mediu de lucru placut intr-o companie multinationala

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (10)