Conceptor Platforma

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Conceptor Platforma active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2016

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica
    - Cunostinte de proiectare (Catia, SolidWorks, Inventor, NX)
    - Experienta intr-un post similar poate fi un avantaj
    - Cunostinte bune de limba engleza sau franceza (scris si vorbit)
    - Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office
    - Foarte bune abilități de comunicare
    - Persoana organizata si riguroasa
    - Capacitate de sinteza

    Responsabilitati

    - Asigura proiectarea pieselor, ansamblelor si sub-ansamblelor platforma pentru vehiculele in etapele de proiect si fabricatie
    ̶- Realizeaza studii/piese (3D, secțiuni tip, desene) utilizand proiectarea asistata (CATIA) si defineste elementele de legatura dintre piese, tinand cont de toate aspectele tehnico-economice
    ̶- Asigura convergenta tehnica prin colaborarea cu celelalte meserii Renault
    ̶- Coordoneaza proiectele din perimetrul sau de activitate, asigurandu-se de realizarea etapelor de proiect in fazele de dezvoltare sau industrializare
    ̶- Coordoneaza actiunile de realizare a pieselor si sistemelor asigurand coerenta produs/proces
    ̶- Realizeaza documentatia tehnica aferenta si arhiveaza datele in conformitate cu standardele si regulile companiei̶
    - Participa la reuniuni de proiect si respecta obiective calitate-cost-termene
    ̶- Participa la procesul de validare produs

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    3000 - 7000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (55)