Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.12.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    - Studii superioare economice;
    - Experiență: în specialitate: minim 1 an;
    - Cunoștințe bune în contabilitate;
    - Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu și avansat;
    - Cunoștințe bune în utilizarea programelor de contabilitate;
    - Abilități bune în operarea MS Office (Excel, Word, Access);
    - Bune aptitudini de comunicare;
    - Capacitate de analiză;
    - Nivel înalt de acuratețe, atenție la detalii (de calcul);
    - Aptitudini de organizare, planificare și control.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Contabilizează deconturile de cheltuieli ale angajaților;
    - Înregistrează încasările şi plăţile în lei conform extrasului de cont pe carduri;
    - Operează verificări ale facturilor și comenzilor furnizorilor;
    - Înregistrează amortizarea mijloacelor fixe;
    - Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite;
    - Întocmeşte periodic lista deconturilor de plata;
    - Întocmeşte rapoarte pentru manageri de departamente;
    - Întocmeşte liste de avansuri din trezorerie;
    - Elaborează rapoarte către utilizatorii dinainte stabiliţi ;
    - Verifică că toate operaţiunile mişcărilor patrimoniale care fac obiectul înregistrărilor în contabilitate să fie înregistrate;
    - Se asigură că toate înregistrările contabile transpun corect operaţii reale (verifică realitatea înregistrărilor);
    - Execută misiunea de compilare a informațiilor financiare a societăților din cadrul grupului (stingerea, clasarea și prepararea unei sinteze a informațiilor financiare).

    Cod Anunt: 141016ELP

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (42)