Medici specialiști, rezidenți și asistenți medicali

Angajator: ada Personalservice GmbH
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 30.11.2016

    ada Personalservice GmbH este o agentie de resurse umane, specializata in servicii de recrutare, selectie si plasare forta de munca cu sediul in orasul Vechta din Germania.

    Cerinte

    Candidații ideali trebuie să dispună de:
    - cunoștințe ale limbii germane la un nivel mediu-avansat (B2)
    - studii de specialitate, credibilitate, adaptabilitate, angajament
    - recunoaștere internationala a studilor si a diplomelor

    Responsabilitati

    - tratamentul pacienților și întocmirea documentației aferente
    - interviu telefonic cu angajatorul german

    Această ofertă se adresează persoanelor care doresc să aibe un loc de muncă pe termen de minim un an. Angajatorul ajută la găsirea unei locuințe adecvate. Pachet salarial avantajos.