Researcher - Departament Recrutare (Sourcer)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Researcher - Departament Recrutare (Sourcer) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.11.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul resurselor umane, psihologie sau sociologie;
    - Cunostinte avansate de limba engleza (scris si oral);
    - Cunostinte de baza in lucrul cu Microsoft Office (Excel, Word, Outlook) si familiarizarea utilizarii canalelor de Social Media pentru a atrage candidatii potriviti;
    - Atentie la detalii (cautare directa a candidatilor in baza de date, calibrarea rapida strategiei de “sourcing” in functie de cerintele fiselor de post);
    - Abilitati bune de comunicare orala (contactarea telefonica a candidatilor: programarea lor la interviuri, teste sau pentru a realiza scurte interviuri telefonice);
    - Bune abilitati de relationare fata de candidatii din diferite domenii de activitate (fie telefonic, fie face to face);
    - Rezistenta la stres si spirit de echipa;
    - Bune abilitati analitice, de organizare si planificare.

    Responsabilitati

    - Asista consultantii seniori in gestionarea proiectelor de recrutare oferind asistenta mai ales in faza de pre-selectie a candidatilor, atragerea si motivarea acestora, creearea listelor lungi de candidati, realizarea de rapoarte de progres pentru proiectele de recrutare aflate in derulare;
    - Contactarea telefonica catre candidatii pentru programarea interviurilor si testelor;
    - Sourcing/search Cv-urilor candidatilor potriviti conform cerintelor fiselor de post si utilizarea lor in baza noastra de date;
    - Realizarea rapoartelor de activitate la zi.

    Beneficii:
    - Program: Luni- Vineri, 9 -18
    - Posibilitatea de a dezvolta abilitati de baza pentru construirea unei cariere de consultant in recrutare;
    - Mediu de lucru placut format din tineri motivati si pasionati;
    - Cursuri & traininguri;
    - Decont de transport;
    - Telefon.

    Cod Anunt: 121016AI

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (22)