Specialist marketing online

This job is no longer active!

View all jobs BeautyTech active

View all jobs Specialist marketing online active on Hipo.ro

View all jobs Internet - eCommerce active on Hipo.ro

View all jobs Marketing active on Hipo.ro

View all jobs Advertising active on Hipo.ro

Employer: BeautyTech
Domain:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Advertising
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 19.09.2018
    Remote work: On-site
    Short company description

    Suntem o firma specializata in furnizarea de aparatura si produse profesionale pentru clinici si saloane si oferim cele mai bune solutii pentru compania dvs. indiferent de marimea acesteia.

    BeautyTech inseamna tehnologii revolutionare, unice in Romania, cercetare continua, dezvoltare, profesionalism si garantia unui parteneriat de succes, imediat si pe termen lung.

    Requirements

    Candidatul ideal:
    - sociabil, comunicativ, flexibil, organizat, energic si creativ
    - orientat catre atingerea obiectivelor
    - cunoscator mediu online (social media, blogging, Facebook, Twitter, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, SEO etc.)
    - deschis catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing)
    - cunoscator la nivel mediu sau avansat Photoshop
    - are studii superioare de profil
    - cunoscator de limba engleza nivel mediu

    Responsibilities

    Responsabilitati:
    - prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online
    - propunerea, dezvoltarea si implementarea de strategii / campanii de marketing online pentru atragerea vizitatorilor in mediul online si promovarea produselor companiei
    - propunerea si optimizarea bugetelor alocate
    - analiza rezultatelor campaniilor de marketing online
    - dezvoltarea de comunitati online prin retelele de socializare
    - monitorizarea actiunilor competitorilor principali si pozitionarea in raport cu acestia
    - identificarea si propunerea de noi metode si canale online de promovare;
    - redactarea de newslettere, postari facebook si actualizarea website-urile companiei cu continut optimizat din punct de vedere SEO
    - crearea de bannere si grafica publicitara pentru mediul online (Photoshop)
    - fotografierea produselor companiei si editarea acestora
    - intretinerea si optimizarea campaniilor de promovare Google Adwords, Facebook, Marketing Afiliat

    Other info

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (248)