Coordonator serviciu aprobare credite

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator serviciu aprobare credite active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.11.2016

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    • Cunoştinţe PC excelente - MS Office;
    • Limba engleză – intermediar (nivel scris şi conversaţional)
    • Studii superioare
    • Minimum 1-2 ani experienţă în domeniul financiar şi în procesul de aprobare credite
    • Abilităţi în susţinerea sesiunilor de training, recrutare şi dezvoltare a echipei
    • Abilitatea de a planifica şi organiza atât activitatea proprie cât şi activitatea echipei
    • Atenţie la detalii
    • Orientarea către clienţi
    • Aptitudini în efectuarea operaţiilor matematice
    • Capacitatea de decizie în situaţii de excepţie

    Responsabilitati

    • Verificarea operațiunilor de aprobare/respingere a creditelor, astfel încât să te asiguri că analiza și evaluarea documentațiilor de credit sunt realizate conform prevederilor politicii de creditare internă și procedurilor de lucru aferente.
    • Aducerea la cunoștința superiorului ierarhic a oricărei situaţii care contravine politicilor şi procedurilor societății, din momentul în care ai luat cunoştinţă de aceasta.
    • Realizarea obiectivelor de performanță la nivelul echipei conduse prin coordonarea, recrutarea și selecția membrilor echipei, dezvoltarea eficientă a membrilor echipei.
    • Realizarea de sesiuni de coaching pentru dezvoltarea echipei din subordine cu scopul de a maximiza performanța individuală pe baza potențialului fiecărui salariat din subordine.
    • Realizarea de evaluări periodice ale activității membrilor echipei conduse de salariat pentru a te asigura de atingerea obiectivelor de activitate și respectarea prevederilor politicilor și procedurilor de lucru.
    • Motivarea şi susţinerea salariaților din subordine în activităţile zilnice odată cu promovarea instruirii profesionale şi a dezvoltării carierei, astfel încât să le permiţi acestora să-şi exercite sarcinile de serviciu la cel mai înalt nivel.
    • Identificarea nevoilor de învăţare şi dezvoltare pentru salariații din subordine, recomandarea de soluţii corespunzătoare de formare profesională şi dezvoltare în vederea atingerii obiectivelor departamentului.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (46)