Junior Broker de Asigurari - Brasov (Carrefour Market Magnolia - Racadau)

Angajator: Otto Broker
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 10.12.2016

    Suntem primul broker de asigurari autorizat din Romania, cu o experienta de 15 ani in domeniu. Echipa Otto Broker numara acum 130 de angajati proprii, cu o medie de varsta de 25 de ani. Avem 130.000 de clienti, 2 divizii de vanzare: retail si corporate, o retea teritoriala formata din 30 de birouri de vanzare in toata tara si oferim servicii premium in asigurari pentru 400 de companii.
    Suntem cel mai mare operator de brokeraj de asigurari retail in centre comerciale, fiind partener Carrefour & Cora. Clientii Diviziei Corporate sunt in general, reprezentati ai unor companii romanesti de dimensiuni medii si mari, dar gestionam si riscuri pentru companii multinationale prezente in Romania.
    In afara de faptul ca ne facem treaba bine, ne place sa ne si distram!

    Cerinte

    Cautam Purtator de Palarie Junior Broker@ Otto Broker

    Noi, purtatorii de palarie Otto Broker, avem cateva lucruri in comun: entuziasmul, inovatia, perseverenta si prietenia.
    Atunci cand cautam un purtator de Palarie Junior Broker@ Otto Broker suntem atenti la:
    - Comunicare;
    - Analiza si viteza de reactie;
    - Spirit de echipa;
    - Dorinta de invatare
    Din experienta stim ca te pot ajuta mult studiile economice, minimum 6 luni experienta in munca de vanzari, skill-uri de lucru in IT.

    Responsabilitati

    Rolul tau este sa redai zilnic incredere clientilor nostri, sa le garantezi ca, orice s-ar intampla, riscurile sunt minime si totul se va rezolva.

    Te gandesti cum te-ar prinde Palaria Otto Broker? Noi iti spunem ca atunci cand o porti ai parte de:
    - Program flexibil;
    - Distractie si joaca;
    - Beneficii pe masura.

    Te asteptam sa probezi Palaria Otto Broker!