Inginer Tehnolog

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AEM active.

Vezi toate job-urile Inginer Tehnolog active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: AEM
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.10.2016

    AEM is a manufacturer of SMART metering devices for electricity and gas as well as AMR and AMM systems for the management of electricity and gas.

    The company continuously increases its product portfolio, adding at the same the concept of integrated solution, adapted for the specific need of the client, thus facilitating the penetration on new external markets. Aiming for quality results in all activity fields is a core value for AEM.

    Timişoara: Calea Buziaşului nr. 26; Tel.:0256 222200; Fax: 0256-490928; www.aem.ro

    Cerinte

    Studii tehnice de sprecialitate: Mecanica, Mecatronica si Robotica, etc,
    Experienta similara constituie un avantaj,
    Capacitate de analiza si sinteza,
    Capacitate de rezolvare a problemelor,
    Bune abilitati de relationare si lucru in echipa,
    Spirit de initiativa,
    Capacitate de actionare si planificare,
    Responsabilitate in rezolvarea sarcinilor de serviciu.

    Responsabilitati

    Analizarea documentatiei constructive,
    Elaborarea documentatiei tehnologica la documentaţia constructiva,
    Întocmirea listei de SDV-uri si transmiterea acesteia catre compartimentului sculărie,
    Întocmirea nomenclatorului la produsele proiectate,
    Verificarea documentaţiei tehnologică,
    Elaborarea de norme şi instrucţiuni tehnologice,
    Elaborarea de instrucţiuni de protecţia muncii şi PSI pentru tehnologiile care nu au norme departamentale,
    Întocmirea caietului de sarcini pentru materiale sau semifabricate speciale, furnizarea cerintelor specifice necesare la întocmirea documentatiei de aprovizionare.
    Acordarea de asistenţă tehnică secţiilor de producţie, urmărind respectarea tehnologiilor şi analizând stabilitatea şi capabilitatea proceselor tehnologice.
    Întocmirea fisei tehnologice de executie SDV pentru SDV –urile noi proiectate , modificari SDV si reparatii SDV ,
    Stabilirea consumurile specifice de materiale pe fiecare reper din componenta SDV –ului , stabilirea necesarului de ore pentru executia , modificarea sau repararea SDV-ului.
    Proiectează SDV-uri sau diverse alte proiecte în domeniul mecanic, repere , produse, instalatii , alte sarcini.

    Alte informatii

    Pachet salarial motivant,
    Prime si bonusuri,
    Stabilitate si dezvoltare profesionala,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (16)