Consultant Vanzari - Servicii IT

Angajator: Infodesign Group
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2016

    Grup de companii cu domenii variate: IT - dezvoltare si distributie software, marketing si productie publicitara, consultanta financiara si contabilitate (www.infodesign.ro)

    Cerinte

    În echipa noastră punem accent pe:
    • bune abilități de ascultare, comunicare și negociere;
    • organizare, responsabilitate și dedicare în respectarea sarcinilor de serviciu;
    • dorință de dezvoltare și de a fi la curent cu noutățile din domeniul IT;
    • plăcerea de a înțelege nevoile clienților și de a le oferi cele mai potrivite soluții;
    • amprenta personală în înțelegerea nevoilor, consilierea și comunicarea cu clienții;
    • contribuirea la crearea unui mediu de lucru care să faciliteze succesul în echipă;
    • abilități de lucru cu Microsoft Word, Excel, etc;
    • experiența în vânzarea de servicii IT pe care o considerăm un avantaj.

    Responsabilitati

    În plus, ar trebui să știi că împreună cu tine vrem să:
    • identificăm și să contactăm noi potențiali clienți în vederea inițierii procesului de vânzare;
    • dezvoltăm relații profesionale cu clienții potențiali și existenți;
    • ne atingem și chiar depășim targetul de vânzări;
    • raportăm către management activitatea desfășurată;
    • cunoaștem competiția directă;
    • ne dezvoltăm permanent și învățam să fim mai buni pentru clienții noștri;

    Te provocăm să ne fii Infodesignist, adică un coleg motivat, cu atitudine optimistă, spirit de echipă și dornic să arate abilitățile de comunicare și vânzare. Noi oferim salariu motivant, bonusuri, training si resursele unei echipe experimentate, detalii in cadrul interviului.

    Principala activitate a echipei noastre IT este dată de distribuția soluțiilor de securitate F-Secure antivirus, backup Evault și Outsourcing IT (infodesign.ro)