Asistent Achizitii - Trainee

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2016

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Cunostinte de lucru in sistemele SAP sau Oracle;
    - Engleza nivel mediu;
    - Experienta anterioara pe o pozitii similara in domeniul IT&C sau Servicii;

    Responsabilitati

    - Indeplinirea obiectivelor definite pentru functiunea Operatiuni Buying;
    - Mentinerea unor interfete usor accesibile beneficiarilor pentru contractele disponibile, pentru solicitarile de achizitii, monitorizarea si acceptarea comenzilor, facturi si plati;
    - Oferirea de suport continuu pentru aplicaţiile de managementul aprovizionarii existente;
    - Monitorizarea şi urmărirea activitatilor in legatura cu livrarile, acceptarea, facturarea, platile si gestionarea escalarilor comerciantilor; escalarea reclamatiilor catre echipa de sourcing oricand este necesar;
    - Furnizarea de informatii relevante in scopul evaluarii performantei furnizorilor.