Agent de Vanzari/ Business Developer Tulcea

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Coca-Cola HBC Romania active.

Vezi toate job-urile Agent de Vanzari/ Business Developer Tulcea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Coca-Cola HBC Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Braila
  • Galati
  • Tulcea
  • Actualizat la: 23.11.2016

    Cautarea de talente care sa se alature echipei noastre de vanzari nu se termina aproape niciodata. Deschidem in mod constant noi pozitii de agent de vanzari, asa ca, in orice moment aplici, aplicatia (candidatura) ta conteaza pentru noi.
    Este posibil ca procesul de deschidere a unei noi pozitii sa dureze pana la 2-3 luni, insa, daca profilul tau se potriveste cu cerintele rolului, cu siguranta vei fi contactat si mai devreme de acest interval estimat.

    Responsabilitati:

    • Prospectezi si dezvolti piata prin clienti noi

    • Account management: identifici nevoile si influentezi deciziile de cumparare (mix potrivit, plasari noi)

    • Asiguri executia la cel mai ridicat nivel

    • Raporteazi activitatea – RED Index, Promos, Customer data etc.

    • Comunici si colaboreazi cu agentii distribuitorului

    • Urmaresti ruta zilnica alocata

    • Te asiguri ca executia este conform standardelor de mercantizare

    • Implementezi promotiile conform calendarului

    • Te ocupi de gestionarea, plasarea si monitorizarea echipamente – frigidere, rafturi etc.

    • Identifici posibile probleme si le adresezi corespunzator (rezolvi sau directionezi catre cine o poate face)

    • Vii cu initiative de dezvoltare a clientului / rutei (plasari suplimentare, meniuri combo, etc)

    • Participi la traininguri pentru dezvoltarea ta continua atat tehnic cat si de leadership

    • Actionezi conform Codului de Conduita in Afaceri

    • Dai dovada de proactivitate: cauti solutii si anticipezi nevoile si oportunitatile clientului

    • Duci initiativele catre excelenta – recunoscute ca bune practici

    • Constientizezi riscuri & previi potentiale probleme

    • Iti expune punctul de vedere; primesti si oferi feedback

    • Esti deschis la schimbare

    • Iti doresti sa-i dezvolti si pe altii, impartasind cunostintele & experientele de success

    Competente pe care ne dorim sa le ai / Criterii de eligibilitate:

    • Studii Universitare finalizate sau in curs de finalizare

    • Experienta in procesul de vanzare si negociere

    • Cunostinte financiare – cifra de afaceri, discount, profit etc.

    • Dezvoltarea relatiilor cu clientii

    • Activarea magazinelor

    • Orientare catre rezultat

    • Curiozitate si Initiativa

    • Lucrul in echipa

    • Identificare si rezolvare probleme

    • Orientat catre client

    • Deschidere catre tehnologie

    • Englenza nivel mediu

    • Permis de conducere categoria B

    Valori:

    • Autenticitate

    • Excelenta

    • Invatare

    • Grija fata de oameni

    • Performam impreuna

    • Castigam cu clientii

    Tulcea,

    Galati,

    Tulcea,

    Vezi job-uri similare (20)