Reprezentant vanzari mercantizare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Reprezentant vanzari mercantizare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Actualizat la: 21.10.2016
    Remote work: On-site

    SCOP:

    Aplica si respecta politica si strategia de mercantizare pentru clientii existenti si clientii noi din zona alocata cu scopul de a creste vanzarile de servicii si produse precum si pentru o relatie optima cu clientii. Este responsabil de indeplinirea targetului de activari SIMuri servicii mobile pe care le distribuie pucnetlor de vanzare, fiind comisionat pentru aceasta activitate.

    RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
    • Aplica planul de mercantizare stabilit pentru aria de responsabilitate alocata;
    • Respecta programul de vizitare al magazinelor client stabilit de catre superiorul direct;
    • Asigura prezenta si vizibilitatea materialelor promotionale in toate punctele de vanzare din zona alocata, in vederea cresterii volumului de vanzari al companiei;
    • Prezinta intr-un mod profesionist directorului/ proprietarului de magazin, materialele promotionale ale companiei;
    • Identifica clienti noi si ii fidelizeaza pe cei existenti, respectand regulile si procedurile companiei;
    • Identifica spatiile cu o buna vizibilitate in magazinele din zona alocata si obtine acordul directorilor/proprietarilor de magazine pentru a expune materialele promotionale;
    • Aranjeaza materialele promotionale in spatiile identificate respectand politica de mercantizare stabilita de catre companie;
    • Verifica intotdeauna starea fizica a materialelor promotionale, inainte de expunerea acestora;
    • Actualizeaza baza de date a clientilor; mentine si imbunatateste in permanenta relatiile profesionale cu acestia;
    • Se asigura ca toata corespondenta legata de activitatea profesionala ajunge la destinatie.

    Cerinţele postului

    Studii medii;
    Experienţa în muncă: 6 luni - 1 an de experienta intr-o pozitie similara.
    Bune abilitati de comunicare si relationare;
    Orientare către client;
    Flexibilitate;
    Orientare către rezultate;
    Permis de conducere categoria: B (valid, fara cazier, minim 1 an vechime)
    Candidatii trebuie sa aiba disponibilitate de deplasare saptamanala pe teren

    Aplica fara CV
    Arad, Bacau,

    Aplica fara CV
    Remote

    Arad, Bacau, Galati,

    Vezi job-uri similare (9)