Gestionar - magazie piese de schimb, Tureni - Cluj

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MEWI active.

Vezi toate job-urile Gestionar - magazie piese de schimb, Tureni - Cluj active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: MEWI
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Turda
  • Actualizat la: 19.10.2016

    MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    • Studii medii sau superioare
    • Cunoștinte de mecanica
    • Cunoștinte de operare pe calculator
    Constituie avantaj:
    • Experiență anterioară în domeniul tehnic/agricol și foarte bune cunoștinte tehnice
    • cunoasterea limbii engleze și / sau germane (termeni tehnici)
    • experienta de lucru cu aplicatii de identificare de piese
    • Experiență în gestionarea unui stoc de marfă
    • Abilități de comunicare cu clientii
    • Atenție la detalii

    Responsabilitati

    Misiunea postului: Asigură identificarea pieselor de schimb, desfășurarea normală a fluxurilor de marfă din depozit, precum și integritatea stocului de marfă, fiind totodată responsabil cu aprovizionarea și livrarea pieselor de schimb

    Responsabilități:
    • Indentifică piesele de schimb pentru tractoare și utilaje agricole din cataloagele electronice și tipărite
    • Ține legătura cu clienții întocmind oferte si urmarind obținerea comenzilor
    • Asigură desfășurarea normală a fluxurilor de marfă, după cum urmează:

    o Recepționează marfa sosită
    o Manipulează marfa
    o Pregătește comenzile
    o Expediează comenzile
    o Efectuează controlul cantitativ și calitativ
    o Întocmește documente de livrare (factură aviz)

    • Centralizează comenzile zilnice de la clienți și de la echipa de service și comandă marfă la furnizori sau la depozitul central
    • Anunță clienții și echipa de service despre venirea pieselor
    • Asigură integritatea stocului de marfă (participă la inventarele parțiale și anuale, investighează și explică diferențele constatate la inventar)
    • Participă la clarificarea tuturor reclamațiilor sosite de la parteneri

    Alte informatii

    Oferim:
    - pachet salarial peste media pietei
    - bonusuri de performanţă
    - tichete de masă
    - asigurări private de sănătate
    - decontarea transportului

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (60)