Process Improvement Responsible

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FAIST Mekatronic active.

Vezi toate job-urile Process Improvement Responsible active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: FAIST Mekatronic
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 13.12.2016

    FAIST Mekatronic face parte din divizia de metale usoare a grupului FAIST International Group. Incepand din 2005, fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom si industria auto. In prezent, fabrica are un numar de peste 1300 angajati. Te invitam si pe tine! Aici e locul unde experienta ta si tehnologia noastra garanteaza succesul!

    Cerinte

    Studii:

    Studii superioare Inginer – obligatoriu;
    Masterat cu profil tehnic – constituie avantaj;
    Certificare „Green Belt Six Sigma” – constituie avantaj;

    Cunostiinte:

    Software CAD – nivel baza;
    Cunostinte despre metode si instrumente de imbunatatire a proceselor – nivel bun;
    Lean Manufacturing – nivel bun;
    Six Sigma – nivel bun;
    Quality Core Tools - nivel bun;
    ISO 9001 şi TS 16949 – nivel baza;

    Competente si abilitati:

    Judecata / rezolvare de probleme;
    Gandire strategica;
    Planificare si organizare;
    Orientarea spre client;
    Abilitati de prezentare;
    Abilitati de luare a deciiilor;
    Atentie la detalii;

    Cunostinte PC:

    MS Office (Word, Excel, Power Point) - nivel avansat;

    Limbi straine:

    Limba Engleza - nivel mediu/avansat

    Responsabilitati

    1. Responsabil de definirea si implementarea bunelor practici pentru procesele tehnologice

    2. Responsabil de analiza, planificarea, urmarirea si raportarea testelor in vederea imbunatatirii proceselor tehnologice

    Gradul de autonomie:

    Gaseste metode adecvate de imbunatatire a proceselor;
    Aplica diferite metode de analiza si rezolvare a problemelor (ex. PDCA);
    Ia decizii in functie de matricea de autorizari;

    Alte informatii

    De ce sa lucrezi alaturi de noi:

    Principiile Politicii de Compensatii si Beneficii:
    - Succesul companiei este si succesul angajatilor
    - Echitate interna si competitivitate pe plan extern.

    Salariu competitiv
    Bonus anual de performanta
    Marire salariala anuala
    Program de training
    Bonus loialitate
    Transport asigurat
    Tichete de masa si acces la cantina

    Aplica fara CV
    Oradea,

    Oradea,