Account Executive

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Account Executive active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2016

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:
    - Studii superioare, preferabil economice
    - Minim 2 ani experienta in marketing si / sau comunicare online
    - Cunostinte solide de internet si operare computer (Microsoft Word, Excel si Powerpoint)
    - Capacitate ridicata de analiza si interpretare a datelor numerice si a informatiilor complexe
    - Capacitate ridicata de a extrage informatii relevante si de a lua decizii corecte pe baza analizei informațiilor disponibile
    - Capacitate de gestionare a timpului intr-o maniera eficienta, de planificare si organizare a activitatii, de a respecta termenele limita stabilite, de a anticipa obstacolele
    - Deschidere spre invatare
    - Deschiderere si disponibilitate de a-si asuma cu entuziasm si energie obiective ambitioase;
    - Capacitate de adaptare la circumstante ce presupun schimbari rapide
    - Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa
    - Entuziasm, energie, creativitate, atitudine pozitiva
    - Persuasiune, capabil sa-si prezinte ideile cu convingere si diplomatie
    - Sociabil in medii formale si informale; spirit de echipa
    - Spirit comercial, bun negociator

    Responsabilitati

    Rolul de Account Executive se concentreaza pe crearea si implementarea strategiilor de lansare a campaniilor de email marketing si de comunicare strategica pentru clienti noi sau deja existenti in portofoliul companiei.
    Viitorul Account Executive va asigura legatura dintre clienti si membrii echipei prin mentinerea contactului permanent cu ambele parti, va coordona campanii de email marketing si va asigura o comunicare cat mai fluenta. De asemenea va fi responsabil de urmatoarele:
    - intelegerea obiectivelor clientilor, tinand permanent legatura cu acestia in vederea discutarii strategiei si a stausului campaniilor
    - va dezvolta brief-uri creative bazate atat pe solicitarile clientilor, cat si pe input-ul colegilor sai si va prezenta propunerile creative clientilor spre aprobare sau modificare si va negocia cu clientii si membrii echipei detaliile campaniilor
    - va lucra indeaproape cu echipa de creatie si va coordona intregul proces creativ pentru clienti, in vederea derularii unor campanii de email marketing eficiente
    - va evalua partile legate de copy, layout and artwork, materialele de productie si va sugera modificari inainte ca materialele sa fie transmise catre clienti
    - va utiliza concepte si principii de marketing si copywriting pentru a eficientiza campaniile clientilor sai
    - va monitoriza mediul competitional, va monitoriza si intocmi rapoarte in legatura cu activitatea competitorilor si a pietelor vizate si va face recomandari bazate pe trend-urile din industrie.
    - va monitoriza eficienta campaniilor de email marketing
    - va intocmi rapoarte care sa cuprinda indicatori de performanta si va interpreta indicatori precum “rata de deschidere”, “rata de click”, “rata de conversie”, propunand strategii si identificand oportunitati de optimizare a performantei campaniilor

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (25)