Avocat Definitiv Junior în Cluj, Timișoara, București

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile APS Romania active.

Vezi toate job-urile Avocat Definitiv Junior în Cluj, Timișoara, București active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: APS Romania
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Timisoara
  • Actualizat la: 13.10.2016

    Departamentul “Legal & Compliance” din cadrul companiei APS România își mărește echipa!
    Ești tu persoana pe care o căutăm?

    Cerințe:

    - Membru al baroului București sau al altui barou din țară în calitate de Avocat definitiv;
    - Cunoștințe teoretice medii  în domeniile : drept civil, drept comercial, dreptul muncii, drept administrativ, drept fiscal;
    - Acuratețe în exprimare și în redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de ședință, concluziilor scrise, căilor de atac;
    - Experiență minimă în instanță ;
    - Cunoștințe de legislație privind insolvența și executarea silită;
    - Bune cunoștințe de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
    - Cunoștințe avansate de limba engleză;
    - Capacitate de integrare în echipă și adaptare la lucrul în echipă;
    - Persoană organizată, orientată către client și către rezultate;
    - Persoană responsabilă, serioasă, rezistentă la stres;
    - Permis de conducere categoria B;
    - Disponibilitate la deplasări în țară și străinătate.

    Responsabilități:

    – Activități de consultanţă juridică cât și de reprezentare în instanţă în cadrul litigiilor în materie civilă, comercial și societar, recuperări de creanțe, executări silite, insolvență;
    - Analiză, verificare şi redactare contracte de orice fel;
    – Redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac, etc;
    – Redactare opinii juridice;
    – Gestionarea dosarelor de instanţă;
    - Deplasări în țară;
    - Suport pentru departamentul Legal & Compliance;
    - Procesarea și raportarea informațiilor referitoare la propria activitate.

    Beneficii:

    - Posibilitatea de a consolida o carieră de succes într-un mediu dinamic, alături de o echipă de tineri profesioniști;
    - Remunerație corespunzătoare nivelului de pregătire profesională;
    - Posibilități reale de creștere și dezvoltare (poziție + onorariu).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (14)