AUDITOR CALITATE LOGISTICA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile AUDITOR CALITATE LOGISTICA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    • Garanteaza de o maniera durabila conformitatea si fiabilitatea proceselor logistice (transport vehicule sau aprovizionare piese) pilotand un grup de site-uri furnizor pentru care va fi interlocutorul unic, responsabil pentru RENAULT de totalitatea activitatilor de managementul calitatii si proceselor pe perimetrul sau in faza proiect si in viata serie
    • Piloteaza calitatea prestatiei logistice a furnizorilor la nivel mondial prin referentialele calitate
    • Participa la acţiunile si planurile de progres
    • Defineste in relatie cu ierarhia, furnizorii de auditat si prepara dosarele de interventie
    • Piloteaza si executa misiuni de fiabilizare a performantei logistice a furnizorilor/prestatarilor (viata serie) si valideaza planurile de acţiuni calitate cu prestatarii/furnizorii
    • Evalueaza riscurile logistice prin referentialele calitate a noilor furnizori in proiect si construieste planuri de convergenta
    • Efectueaza expertize si diagnostice logistice in grupul Renault si la furnizori
    • Formeaza animatorii calitate (interna Renault si furnizori)
    • Piloteaza performanta logistica a furnizorilor

    Profil candidat

    • Absolvent de studii superioare tehnice sau economice
    • Experienţa industriala (aprovizionare, distribuţie vehicule, calitate furnizori, management de proiect)
    • Cunoştinţe despre procesele logistice
    • Competente relationale vizavi de furnizori
    • Engleza si Franceza - nivel avansat
    • Disponibilitate de deplasare (50% din timp) - Worldwide
    • Autonomie de lucru
    • Orientare rezultat si satisfacţie client
    • Capacitate de lucru in tranversal
    • Capacitate de ascultare, negociere
    • Capacitate de sinteza, reactivitate,
    • Atenţie la detaliu
    • Adaptarea la situaţii si interlocutori

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (108)