Specialist HIL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist HIL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    Este responsabil de dezvoltarea proceselor, metodologiilor si mijloacelor de dezvoltare a modelelor fizice ale sistemelor GMP avand ca obiectiv respectarea calitatii, a costului si a termenului de livrare.
    Pilotează proiectele si relaţiile tehnice cu furnizorii si clientii.
    Sarcini si responsabilitati:
    - Analiza caietelor de sarcini ale clientilor
    - Dezvoltarea proceselor, metodologiilor si mijloacelor de dezvoltare a modelelor fizice ale sistemelor GMP avand ca obiectiv respectarea calitatii, a costului si a termenului de livrare.
    - Pilotarea proiectelor si validariea rezultatelor
    - Asigurarea formarii utilizatorilor proiectelor HIL livrate
    - Asigurarea suportul necesar utilizarii mediului HIL pentru clienti (atat pentru mijloacele hardware cat si pentru modelele dezvoltate)
    - Arhivarea ansamblului dezvoltarilor din perimetrul sau
    - Asigurarea formarii utilizatorilor pe mijloacele HIL
    - Asigurarea suportului pentru Asistentii HIL in procesul de punere la dispozitie a mijloacelor HIL de incercare si validare
    - Aplicarea standardele Renault specifice postului sau
    - Propunerea imbunatatirii standardelor specificie meseriei.

    Profil candidat

    - Studii superioare in automatica, electronica, electricitate sau mecanica automobilului
    - Cunostinte in domeniul informatic
    - Cunostinte generale despre componenetele autovehiculelor, inginerie software, metodologii / mijloace MAP si Control, procese modelare, dezvoltarea mediilor HIL/ sistemelor si componentelor
    - Competente in electronica, mecanica automobilului
    - Cunoştinţe avansate de limba engleza si/sau franceza
    - Capacitate de a lucra in transvers, de a pilota mai multe proiecte in paralel, adaptabilitate pentru multiple proiecte/interlocutori
    - Abilitate de prezentare/ animare
    - Rigoare, sinteza, confidentialitate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Titu,

    Aplica fara CV
    Titu,