Inginer Software Control

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Software Control active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    - Dezvolta strategiile de control sistem (embedded software) vehicul electric si hibrid;
    - Integreaza specificatiile de control sistem vehicul electric si hibrid;
    - Defineste si redacteaza planurile de validare software embedded;
    - Analizeaza si raporteaza a rezultatele testelor.

    Profil candidat

    - Studii superioare tehnice: Inginerie Electrica, Electronica si Telecomunicatii, Automatica si Calculatoare, Autovehicule Rutiere;
    - Experienta in dezvoltarea de aplicatii embedded in domeniul Electronica / Automatica / Inginerie Electrica reprezinta un plus;
    - Cunostinte de Limba Franceza - nivel mediu, Limba Engleza - nivel avansat;
    - Cunostinte de sisteme electrice (ex: invertor, redresor, motoare electrice, retele de inalta sau joasa tensiune);
    - Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software embedded;
    - Prezinta un avantaj cunostinte de: Matlab / Simulink, HIL (Hardware in the Loop);
    - Bune capacitati de redactare a fiselor /rapoartelor de testare;
    - Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie, relationeaza bine in echipa.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Titu,

    Titu,

    Vezi job-uri similare (6)