Conceptor Motor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Conceptor Motor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    • Este responsabil de conceptia produs/proces si de validarea pieselor sau subansamblelor, cu respectarea Calitate – Costuri - Termene si utilizand instrumentele IAO si procesele de caracterizare (analiza functionala, cotatie functionala);
    • Asigura conceptia produs/proces si specificatia pieselor/subansamblelor sau organelor mecanice din perimetrul motor;
    • Amelioreaza conceptia prin aplicarea de diverse metodologii (AMDEC, analiza valorii);
    • Aplica standardele meseriei conceptie, daca este necesar, cu ajutorul inginerilor de sisteme;
    • Realizeaza machetele numerice si dosarele de lanturi de cote;
    • Analizeaza si valideaza propunerile furnizorilor;
    • Realizeaza punerea in serie si viata a produsului, efectuand modificarile necesare;
    • Capitalizeaza cunoasterea tehnica a conceptiei si participa la formalizarea noilor procese de conceptie;
    • Valideaza fezabilitatea conceptiei si contribuie la obiectivele de calitate si costuri;
    • Asigura calitatea documentelor pentru fiecare piesa din perimetrul sau.

    Profil candidat

    • Studii superioare tehnice, profil : Mecanica, Autovehicule Rutiere;
    • Cunostinte specifice: mecanica, analiza functionala, CATIA, cotare ISO, lanturi de cote;
    • Competente lingvistice: Limba Engleza si / sau Limba Franceza – nivel mediu;
    • Initiativa, rigoare, capacitate de sinteza, dinamism, spirit de echipa.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)