Specialist simulare numerica performanta si consum

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist simulare numerica performanta si consum active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    Ajuta la conceptia si optimizarea vehiculelor din punct de vedere al performantelor dinamice, consumului de carburant si emisiilor de CO2.

    Profil candidat

    Studii: Absolvent studii superioare in domeniile: Autovehiculelor rutiere, Mecanica, etc.

    Experienta profesionala: minimala in domeniul auto

    Cunostinte specifice:

    - Cunostinte de functionare motoare cu ardere interna, cutii de viteze, transmisii in domeniul auto.

    - Cunoastinte de utilizare a programelor MATLAB/SIMULINK si Microsoft Office Excel

    Limbi straine: Engleza / Franceza

    Atitudini: Rigurozitate, buna comuniare cu clientii, autonomie, lucru in echipa.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (57)