Specialist simulare numerica CFD

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist simulare numerica CFD active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    - Ajuta la conceptia si optimizarea din punct de vedere termic si aerodinamic a vehiculelor.

    - Verifica asteparile de confort termic in cabina vehiculului pentru incalzire, climatizare si degivrare.

    - Verifica constrangerile termice si de ventilare in compartimentul motor si de-a lungul sistemului de esapament.

    - Verifca performantele aerodinamice ale vehiculului.

    Profil candidat

    Studii: Absolvent studii superioare in domeniile Aeronave, Transporturi, Mecanica, Energetica, etc.

    Experienta profesionala in domeniul simularilor termice si/sau CFD.

    Cunostinte specifice:

    - Cunostinte teoretice de mecanica fluidelor si transfer de caldura.

    - Cunoasterea unui sofware CFD si/sau de calcul termic (ANSYS Fluent preferabil).

    - Cunosterrea pachetelor de programe MATLAB, CATIA, ANSA constituie un avantaj.

    Limbi straine: Engleza obligatoriu, Franceza constituie un avantaj

    Atitudini: Rigurozitate, buna comuniare cu clientii, autonomie, lucru in echipa

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (25)