Analist economic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Analist economic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    - Realizeaza cifraje amont la solicitarile primite de la Directia de Cumparari, D2PL etc, ca urmare a unor modificari ale fluxului de transport initial, in vederea stabilirii impactului global asupra costului logistic amont.
    - Iniţializeaza fisele de decizie in cadrul schimbărilor de furnizori sau conditii de transport.
    - Este responsabil de menţinerea la zi a costului previzional a aprovizionării amonte (Supply Chain Amont) a proiectului Detecteaza riscurile si oportunităţile in termeni de cost logistic, legate de transportul amonte si ambalaje.
    - Realizeaza sinteze privind costurile logistice si explicitarea acestora Liderului Inginerie Supply Chain Amont (LISCA) implicat.

    Profil candidat

    - Studii tehnico-economice
    - MS Office (Excel, PowerPoint, Word)
    - Engleza – nivel satisfacator
    - Franceza – reprezinta un avantaj
    - Spirit de echipa
    - Lucru in transvers
    - Comunicare
    - Orientare catre client
    - Proactivitate

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (153)