Analist Studii Cantitative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Studii Cantitative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016

    Daca iti doresti sa fii implicat in cercetari de marketing cantitative si calitative la nivel international, intr-o companie prezenta pe cinci continente, daca esti interesat sa te dezvolti intr-o echipa de profesionisti, daca esti curios sa intelegi motivatia clientilor si evolutia pietei auto la nivel international, trimite-ne CV-ul tau!

    Descrierea postului:

    -Livreaza rapoarte despre clienti (masini noi) din diferite tari si le prezinta expertilor si managerilor companiei;

    -Valideaza rapoarte anuale si bianuale;

    -Realizeaza extractii statistice si analize ale datelor colectate, sinteze tari, studii ad-hoc in tari;

    -Elaboreaza analize si sinteze bazate pe nevoile clientilor.

    Profil candidat

    -Studii superioare, de preferat in: Statistica, Matematica, Cibernetica, Sociologie, Antropologie.

    -Cel putin 3 ani experienta in Marketing/ Market Research;

    -Bune cunostinte de Excel si SPSS;

    -Bune cunostinte despre piata auto;

    -Bune cunostinte de limba engleza, cunostinte de limba franceza;

    -Abilitati de analiza si sinteza, de organizare, atentie la detalii;

    -Atitudine orientata catre client, reactivitate si acuratete;

    -Abilitati de comunicare, capacitate de a construi relatii cu clienti din diferite tari.

    Hybrid

    BUCURESTI, Pitesti, Galati,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (69)