C SERVERS TEAM LEADER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iSoftBet active.

Vezi toate job-urile C SERVERS TEAM LEADER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: iSoftBet
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 25.09.2016

    A fi team leader inseamna sa organizezi si sa delegi sarcini. Vei gestiona echipe si le vei monitoriza performantele. In plus, vei tine sub observatie proiectele si vei supraveghea operatiunile de zi cu zi, asigurandu-te ca munca este egal distribuita.

    Cerinte  obligatorii

    • Licenta in Informatica sau Sisteme Informatice sau experienta de lucru echivalenta;
    • Cunostinte avansate de C si C++;
    • Cunostinte bune de OOP;
    • Abilitatea de a indeplini sarcini administrative de baza in Linux;
    • Intelegerea arhitecturii Linux;
    • Abilitati de rezolvare a problemelor / abilitatea de a lucra cu algoritmi complecsi;
    • Fluenta in limba Engleza (scris si vorbit);

    Cerinte facultative

    • Experienta cu instrumente de management (JIRA);
    • Experienta cu cel putin una dintre metodologiile Agile, Scrum, Kanban, etc;
    • Integrare Continua;

    Responsabilitati

    • Analiza cerintelor, a specificatiilor, proiectelor si estimarilor;
    • Dezvoltarea serverelor de jocuri;
    • Mentenanta codului existent pentru a indeplini reglementarile;
    • Urmarirea standardelor de codare si a celor mai bune practici;
    • Colaborare cu echipa pentru a indeplini cerintele de mai sus;

    Calificari Preferate

    • Experienta in proiectarea sistemelor de  testare automata și a testelor funcționale;
    • Cunostinte de programare multi-thread / multi-process;
    • Cunoasterea retelelor de mufare TCP/IP, UDP/TCP;
    • Git;

    Ce avem de oferit:

    • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
    • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
    • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
    • Fructe si pizza;
    • Masa de ping-pong si masaje :)

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Arad, Timisoara, Titu,

    Vezi job-uri similare (95)