Junior Broker de Asigurari - Bucuresti (Auchan Titan)

Angajator: Otto Broker
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.12.2016

    Suntem primul broker de asigurari autorizat din Romania, cu o experienta de 15 ani in domeniu. Echipa Otto Broker numara acum 130 de angajati proprii, cu o medie de varsta de 25 de ani. Avem 130.000 de clienti, 2 divizii de vanzare: retail si corporate, o retea teritoriala formata din 30 de birouri de vanzare in toata tara si oferim servicii premium in asigurari pentru 400 de companii.
    Suntem cel mai mare operator de brokeraj de asigurari retail in centre comerciale, fiind partener Carrefour & Cora. Clientii Diviziei Corporate sunt in general, reprezentati ai unor companii romanesti de dimensiuni medii si mari, dar gestionam si riscuri pentru companii multinationale prezente in Romania.
    In afara de faptul ca ne facem treaba bine, ne place sa ne si distram!

    Cerinte

    Noi, Purtatorii de Palarie Otto Broker, avem cateva lucruri in comun:
    Entuziasmul, Inovatia, Perseverenta si Prietenia.

    Atunci cand cautam un Purtator de Palarie Junior Broker@ Otto Broker suntem atenti la:
    - Comunicare;
    - Analiza si viteza de reactie;
    - Spirit de echipa;
    - Dorinta de invatare
    Din experienta stim ca te pot ajuta mult:
    - Studiile economice,
    - Experienta minima in vanzari (6 luni)

    Responsabilitati

    Purtatorul de Palarie Junior Broker:
    -vorbeste cu clientii nostri si le prezinti produsele de asigurare,
    - incheie polite de asigurare si sa le incaseaza pretul,
    - reaminteste clientilor de plata ratelor sau reinnoirea politelor existente,
    - ofera spijin cand au daune prin oferirea de informatii corecte si complete.

    Cand porti Palaria Otto Broker ai parte de munca, distractie si venituri pe masura.

    Alte informatii

    In plus Palarierul Otto Broker iti oferta:
    - Suport initial pentru obtinerea atestatului de calificare profesionala in domeniul asigurarilor generale
    - TRAINING-uri de specializare in urma carora vei capata cunostinte solide in domeniul asigurarilor si nu numai
    - Pachet salarial motivant: SALARIU FIX + COMISIOANE+BONUSURI
    Bonuri de Masa si Reduceri la produsele proprii.

    Vino cat mai repede sa probezi Palaria Otto Broker!
    Palarierul HR@Otto Broker