Operator Telesales

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iCredit active.

Vezi toate job-urile Operator Telesales active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: iCredit
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.04.2018

    Easy Asset Management este o Institutie Financiară Nebancară fondată în anul 2005, care activează în 6 țări: România, Bulgaria, Polonia, Cehia, Macedonia și Ucraina.

    În prezent, compania este unul dintre liderii de piață în industria de credite rapide din Europa Centrală și de Est, cu peste 2 milioane de credite aprobate.

    În România, sub marca iCredit, compania deține un portofoliu în valoare de peste 12 milioane de euro, iar echipa din țara noastră este formată din peste 1.000 de profesioniști, care activează în biroul central din București și în cele 76 de birouri din întreaga țară.

    Cerinte

    Ce cautam la tine ?
    Experiența anterioară în vânzarea prin telefon, servicii clienți sau colectare debite restante- reprezinta un avantaj.
    Ai studii medii absolvite sau studii superioare, finalizate / in curs;
    Ești orientat către vânzare și către client;
    Ești o persoană ambitioasa și îți place să îți atingi obiectivele;
    Ești o fire comunicativă și deschisă;
    Ai spirit de echipă și atitudine pozitivă;
    Poți realiza mai multe activități în același timp;
    Ai cunoștințe medii în utilizarea calculatorului si a Microsoft Office.

    Responsabilitati

    Ce ar trebui sa faci ?
    Să contactezi telefonic clienții în vederea vânzării produselor financiare din portofoliul iCredit;
    Să verifici situația potențialilor clienți, în relația cu Biroul de Credite;
    Să introduci informațiile obținute în baza de date a companiei;
    Să raportezi activitatea intreprinsă zilnic/săptămânal;
    Să fii proactiv în identificarea nevoilor clienților;
    Rezultatele individuale să ajute la îndeplinirea obiectivelor echipei;

    Alte informatii

    Ce iti oferim?
    Mediu de lucru modern și colectiv tânăr și deschis;
    Posibilitatea de a câștiga venituri suplimentare prin bonusuri în funcție de performanță;
    Program de lucru cu grad crescut de flexibilitate;
    Acces preferențial la pachete de servicii medicale private și telefonie mobilă;
    Organizare de concursuri interne frecvente;
    Șansa de a te dezvolta atât profesional, cât și personal cu șanse reale de evoluție în carieră.

    BUCURESTI, Sibiu, Timisoara,