Business Relationship Manager - Satu Mare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Business Relationship Manager - Satu Mare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Satu-Mare
  • Actualizat la: 09.09.2016

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    • Experienta de lucru in vanzari si coordonarea unei echipe;
    Experienta si cunostinte in tehnici de vanzare si colectare;
    • Buna intelegere a mediului social, politic si economic si a modului in care impacteaza business-ul;
    • Constinte privind competitia Provident si cum functioneaza produsele/serviciie comparativ cu cele ale companiei Provident;
    • Abilitatea de a gestiona performanta individuala si cea a echipei pentru atingerea obiectivelor setate;
    • Abilitatea de a conduce procesul de vanzare livrand servicii excelente clientilor;
    • Abilitatea de a evalua si gestiona riscul de credit;
    • Bune abilitati comerciale, analitice si de solutionare a problemelor;
    • Excelente abilitati de comunicare astfel incat toti membrii echipei tale inteleg modul in care rolul lor contribuie la atingerea strategiei stabilite;
    • Abilitatea de a conduce si sustine oamenii intr-un proces al schimbarii si constientizarea impactului personal asupra celorlalti;
    • Abilitatea de a identifica si dezvolta talente;
    • Studii liceale finalizate;
    • Permis de conducere.

    Responsabilitati

    • Vei fi responsabil de performanţa echipei, recrutarea si selectia agentilor de vanzari, livrarea trainingului de produs si oferire suport pentru intreaga echipa de vanzari;
    • Vei lucra împreuna cu echipa ta de agenti de vanzari la dezvoltarea si implementarea planurilor de crestere si dezvoltare, asigurand atingerea potentialului maxim de crestere pentru aria pe care o coordonezi;
    • Vei directiona energia si focusul intregii echipe pentru atragerea clientilor noi si retentia celor deja existenti;
    • Te vei asigura ca procesele de colectare functioneaza la un nivel ridicat de calitate in toata aria ta de responsabilitate, inclusiv prin vizitarea clientilor;
    • Vei oferi in mod constant coaching pentru cresterea performantei, feedback si suport pentru fiecare agent de vanzari pentru imbunatatirea rezultatelor de vanzari;
    • Te vei asigura ca regulamentul si politicile interne ale companiei sunt respectate si aplicate in fiecare unitate de afacere din aria ta de responsabilitate;
    • Vei acorda atentie unei comunicari eficiente in cadrul echipei pe care o coordonezi si te vei asigura ca informatiile referitoare la obiectivele setate sunt cascadate si intelese de toti membrii echipei.

    Dorim sa te bucuri de un loc de munca cu provocari si de sansa de a-ți dezvolta cariera intr-o companie multinationala, precum si sa contribui la creșterea afacerii. Acesta este motivul pentru care oferim un pachet salarial competitiv, pe langa o gama de beneficii personalizate nevoilor tale.
    Cariera ta, dezvoltarea personala, gestionarea performanței, cursurile și salariul sunt la fel de importante pentru noi cum sunt și pentru tine.

    Daca te-am convins, trimite-ne CV-ul tau. Noi suntem Provident! Ne bucuram sa te cunoaștem!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Sibiu, Satu-Mare,

    Aplica fara CV
    Satu-Mare,

    Aplica fara CV
    Satu-Mare,

    Vezi job-uri similare (8)