Project Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ensight Management Consulting active.

Vezi toate job-urile Project Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Ensight Management Consulting
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2017

    Ensight Management Consulting este liderul local pe piata romaneasca de consultanta in management, din punct de vedere al numarului si competentelor echipei de consultanti.

    Cerinte

     Studii superioare finalizate
     2-5 ani experienta in consultanta
     Experienta dovedita in gestionare de proiecte (Project Management)
     Experienta in utilizarea unor metodologii de proiect. Detinerea unei certificari de PM constituie un avantaj (ex PMP®, Prince2)
     Excelente abilitati de comunicare si prezentare
     Abilitati interpersonale dosebite si lucru eficient in echipa
     Proactivitate, atitudine energica si constructiva
     Eficienta in monitorizare activitatilor
     Excelente abilitati de analiza, furnizare de solutii si luarea deciziilor
     Creativitate si flexibilitate
     Orientare catre client si catre rezultate
     Abilitati de dezvoltare a unor relatii constructive cu stakeholderii proiectului
     Abilitatea de a sintetiza in mod eficient informatiile si prezentarea constatarilor catre managementul superior
     Abilitati de lucru simultan pe mai multe proiecte/activitati
     Limba engleza – nivel avansat, o alta limba straina constituie un avantaj
     MS Office – cunostinte avansate (Word, Excel, PowerPoint; Outlook)
     Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate

    Responsabilitati

     Construirea si gestionarea relatiilor de afaceri in conformitate cu standardele specifice domeniului de activitate (FEACO, AMCOR, etc), firmei Ensight Management Consulting si clientului
     Pregatirea si prezentarea propunerii de servicii de consultanta (abordarea misiunii, calendarul misiunii, livrabile, metode si tehnici ce vor fi folosite, echipa, identificarea posibililor contractori, buget etc.)
     Planificarea si organizarea misiunii de consultanta (structura si componenta echipei de proiect, detalierea planului de lucru, a bugetului si comunicarea acestora catre client etc.)
     Executia si coordonarea misiunilor de consultanta in management conform procedurilor si fazelor misiunilor proprii Ensight Management Consulting (planificare, coordonare, monitorizare, raportare, inchidere)
     Coordoneaza si contribuie la executia livrabilelor proiectului, la standardele de calitate Ensight
     Asigurarea respectarii termenelor proiectelor, a bugetelor si obtinerea rezultatelor urmarite
     Evalueaza echipa de proiect si genereaza raportarile interne aferente proiectului
     Participarea la dezvoltarea portofoliului de produse si servicii
     Participarea la optimizarea organizarii interne Ensight Management Consulting (procese, documente, standarde, proceduri)
     Dezvoltarea de instrumente, template-uri, procese si bune practici in aria managementului de proiect
     Participarea la dezvoltarea materialelor de training pentru aria managementului de proiect
     Participarea la livrarea de training si coaching in aria managementului de proiect

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Strainatate, Brasov,

    Vezi job-uri similare (56)