Special Pricing with Italian

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Special Pricing with Italian active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.10.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Clientul nostru creeaza noi posibilitati pentru ca tehnologia sa aiba un impact semnificativ asupra oamenilor, companiilor, guvernelor si societatii. Aducand impreuna un portofoliu ce cuprinde servicii, software si infrastructura IT pentru a deservi mai mult de 1 miliard de clienti din peste 170 de tari din lume, compania livreaza solutii tehnologice ce aduc plus valoare afacerilor clientilor.

    Specialistul de preturi acţionează într-un mediu multicultural si administreaza procesele si sistemele operative oferind asistenta reprezentanţilor de vânzări, clienților companiei, partenerilor și / sau grupurilor comerciale.

    Cerinte:
    - Experienta de 1 an în acordarea de prețuri speciale;
    - Cunoştinţe fluente de limba engleză si limba italiana;
    - Licenţiat/Absolvent, având cunoştinţe de bază de asistenţă vânzări/clienţi;
    - Aptitudini generale de lucru cu computerul (Sistemul de operare – Windows), experienţă în lucrul cu aplicatiile MS Office : Excel, Word şi PowerPoint;
    - Preferabil experienta anterioara de munca intr-un mediu de afaceri;
    - Bune aptitudini de comunicare;
    - Abilitate de a lucra cu cifre si atentie la detalii;
    - Excelent spirit de organizare;
    - Orientare către client – ţine întotdeauna cont de client;
    - Abilitate de a lua iniţiativa şi de a dezvolta soluţii.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Punct de contact pentru echipa de operaţiuni vânzări si organizaţia de vânzări din regiunea EMEA (Europa, Orientul Mijlociu si Africa);
    - Asigură asistenta si suport in operarea cererilor conform procedurilor si regulamentelor convenite;
    - Conform standardelor de calitate cerute, valideaza cererile trimise de clienti, parteneri/echipele de suport pentru parteneri, reprezentantii de vanzari si/sau grupurile comerciale, respectand termenul limita convenit;
    - Valideaza si coordonaeaza comenzi standard si non-standard, pentru o lista bine definita de clienti;
    - Verifica si valideaza acuratetea datelor din cereri prin intermediul sistemelor si documentelor companiei;
    - Creeaza analize de profitabilitate si scenarii pentru determinarea celei mai profitabile oferte pentru clientii;
    - Se asigură că preţurile, reducerile şi alte date sunt corecte, şi obtine autorizaţiile necesare procesării cererilor;
    - Este la curent cu promoţiile, reducerile şi alte informaţii necesare prelucrarii cererilor in sistem;
    - Este la curent cu si aplica corect politicile de pret si regulile de procesare a cererilor (politici si reguli agreate la nivel EMEA);
    - Dezvolta cunostinte generale despre modul de procesare a tranzactiilor de vanzare in cadrul companiei;
    - Isi insuseste cunostinte legate de particularitatile proceselor de pricing din alte regiuni;
    - Raporteaza despre progresul activitatilor;
    - Întocmeşte situaţii si rapoarte privind cererile, comenzile si tranzactiile procesate;
    - Asigură documentarea si optimizarea proceselor operationale.

    Beneficii:
    - Oportunitatea de a va construi o cariera, de a achizitiona abilitati transferabile;
    - Expunere la o cultura unei companii multinationale, care asigura un mediu profesionist de lucru;
    - Cursuri de formare profesionala;
    - Team-building-uri.

    Cod Anunt: 190716AB

    BUCURESTI, Iasi,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (239)