Senior Web Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Senior Web Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 12.11.2016

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    ● Cunostiinte avansate de HTML5/CSS3 , Javascript
    ● Cunostiinte avansate de PHP / MySQL
    ● Experienta cu JQuery/Bootstrap Framework
    ● Implementari design cross‐browser
    ● Engleza
    ● Avantaj constituie cunoasterea de platforme PHP Laravel, Zend Framework,
    Codeigniter
    ● Cunostiinte medii cu SVN , GIT
    ● Experieta cu servicii web(XML‐RPC, JSON‐RPC, SOAP)

    Responsabilitati

    ● Creare de module noi, editare de module existente, implementarea si programarea de
    aplicatii folosind framework‐uri PHP
    ● Interconectarea de interfata de utilizator HTML si CSS cu back‐end‐ul
    ● Utilizarea si optimizarea interogarilor cu bazele de date ( CRUD )
    ● Internconectarea aplicatiilor cu servicii web prin API‐uri
    ● Implementare XHML si CSS conform design‐urilor
    ● Integrare de date cu diverse servicii web si baze de date
    ● Stransa colaborare cu membrii echipei de proiect
    ● Utilizare aplicatie de proiect management

    Alte informatii

    Beneficii:
    ● Salariu motivațional și bonusuri în funcție de performanță;
    ● Program flexibil, dar muncă disciplinată;
    ● Mediu de lucru atractiv și oportunități de dezvoltare profesională;
    ● Echipă experimentată, proiecte inovatoare, scopuri îndrăznețe.

    Remote

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (742)