Customer Logistics

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MAHLE active.

Vezi toate job-urile Customer Logistics active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: MAHLE
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    Împreună punem lumea în mișcare!
    Pasiunea noastră pentru tehnologie ne-a ajutat să devenim ceea ce suntem astăzi: un partener de dezvoltare și un furnizor de largă recunoaștere internațională pentru industria de automobile.
    Prin spiritul nostru de echipă, la MAHLE dezvoltăm soluții inovatoare pentru mobilitatea viitorului, neutră din punct de vedere climatic. Ne concentrăm pe electromobilitate și pe managementul termic, precum și pe alte domenii tehnologice de reducere a emisiilor de CO2, de exemplu, celulele de combustibil sau motoarele cu hidrogen.
    Deja realizăm peste 60 % din cifra noastră de afaceri independent de motorul cu ardere internă al autoturismelor. Până în 2030, se preconizează că această pondere va crește la 75 %.
    Sunteți gata să construiți viitorul mobilității împreună cu MAHLE?
    Vă invităm să deveniți și dumneavoastră membru al echipei noastre, formată din peste 72.000 de angajați la nivel mondial.Aflați mai multe despre oportunitățile care vi se oferă la MAHLE și dezvoltați-vă cariera.
    #MAHLE
    #StrongerTogether.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Experienta relevanta in domeniu – 2 ani,
    • Cunostinte cerinte clienti din domeniul automotive - avantaj
    • Vorbitor de limbi straine: germana, engleza
    • Bune cunostinte operare sistem SAP modulul SD , import –export
    • Comunicativ, spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Comunica si pastreaza contactul cu clientul in vederea asigurarii livrarilor la timp
    • Inregistreaza si urmareste comenzile clientilor din punct de vedere al datelor de livrare, cantitatilor, pret, conditii de plata, livrare in sistemul informatic.
    • Stabileste actiunile necesare in vederea respectarii termenelor de livrare, in corelare cu seful departamentului de logistica
    • Intocmeste situatii si rapoarte referitoare la performanta companiei in raport cu clientii:
    - performanta la livrare
    - rata de incidente logistice
    - analiza costurilor exceptionale
    - rapoarte referitoare la activitatea de livrare, transport, vama
    • Asigura buna functionare a sistemului de comunicare electronic (EDI) cu clientii
    • Intretine datele in sistemul SAP (parametrii sistem, monitorul de mesaje, comenzile de la client, conditii comerciale, formulare, preturi de vanzare, etc)

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre MAHLE . Consultati Politica de procesare a datelor personale a MAHLE >>

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (23)