IT Recruiter

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.11.2016

    I FUTURE belongs to a Group of companies with multinational presence across various parts of the globe.
    Our goal is developing individuals by building a strong foundation towards their employable future, supporting both personal and corporate goals.

    Cerinte

    Daca esti pasionat de domeniul IT si iti doresti sa interactionezi cat mai mult cu specialistii in domeniu, sa lucrezi cu cele mai mari companii de IT din Romania si sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si vesela, esti candidatul ideal.
    Ne dorim sa ai studii superioare, limba engleza sa nu fie o provocare, iar recrutarea IT sa nu fie o necunoscuta pentru tine.

    Responsabilitati

    Coordonarea intregului proces de recrutare si selectie a candidatilor (atragere, selectie, intervievare, negociere)
    Cautarea candidatilor potriviti, utilizand diferite tool-uri si canale de recrutare
    Evaluarea candidatilor pentru definirea profilului personal si profesional
    Oferirea feedbackului constant catre candidati prin procesul de follow-up
    Actualizarea permanenta a bazei de date si realizarea rapoartelor de activitate saptamanale
    Identificarea celor mai inovative metode de cautare