Contabil Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Contabil Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 02.09.2016
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Dacă ești o persoană cu spirit organizatoric și inițiativă, ai o experiență relevantă în domeniu, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile, te așteptăm pentru a te alătura Departamentului Financiar – Contabil la sediul nostru din Iași.

    Pentru reușita în această misiune este nevoie de :

    - Studii economice, cunoștințe solide contabile;
    - Capacitatea de a prelucra informatiile;
    - Experiență într-un post similar (5 ani de zile);
    - Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oamenii, bune aptitudini de comunicare, spirit de echipă;

    Responsabilitati

    Noul nostru coleg(a):

    Se asigura ca facturile clienti, facturile furnizori si extrasele bancare sunt operate in termen si verifica corectitudinea inregistrarii lor in programul de contabilitate;

    Verifica daca salariatii au primit numarul corect de tichete de masa si inregistreaza consumul tichetelor de masa acordate;

    Verifica modul de completare a deconturilor de cheltuieli si inregistrarea corecta a acestora;

    Inregistreaza notele contabile de repartizare  venituri/cheltuieli in avans;

    Verifica amortizarile;

    Verifica reevaluarile;

    Verifica statele de plata si  inregistreaza notele contabile aferente salariilor;

    Trimite la plata contributiile salariale si toate celelalte taxe si impozite;

    Verifica lunar soldurile clienti neincasate/furnizori neachitati si trimite mailuri de informare;

    Intocmeste toate declaratiile lunare si trimestriale conform prevederilor legale in vigoare;

    Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;

    Verifica Balanta lunara pana pe 25 ale lunii urmatoare;

    Raspunde de evidenta formularelor cu regim special;

    Solicita si verifica Fisa platitorului de la Administratia Financiara;

    Se asigura de efectuarea inregistrarilor efectuate in Registrul de evidenta fiscala, in Registrul Inventar si Registrul jurnal;

    Reprezinta societatea in cazul unui control din partea autoritatilor legale;

    Intocmeste lucrarile de inchidere a exercitiului financiar-contabil si elaboreaza situatiile financiare anuale.

    Intocmeste rapoarte solicitate de Management.

    Alte informatii

    Beneficii :

    - Formare la nivelul companiei si internaţional ;
    - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
    - Pachet salarial atractiv.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    Remote