Inginer Analist Geometrie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AKKA Romserv (Akkodis) active.

Vezi toate job-urile Inginer Analist Geometrie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: AKKA Romserv (Akkodis)
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 21.10.2016

    Akkodis Romania team currently counts over 800 engineers and IT experts who work on local and global projects, in industries such as Automotive&Transport, Aerospace&Defense, IT&C, Life Science&Health, Energy&Clean Technology.
    We have been active for over 17 years in Romania and have six competence centers in Bucharest, Pitesti, Titu, Iasi, Cluj and Timisoara.
    Smart Industry is where digital and engineering converge into a connected world - reshaping entire industries and providing solutions for some of the world’s toughest challenges.
    At Akkodis, we bring digital and engineering solutions together, creating a smarter future for everyone.

    Cerinte

    Profil candidat:
    • Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto (IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica etc.);
    • Cunostinte despre procesul de Geometrie – reguli de conceptie geometrie piese si instrumentele de Calitate
    • Autonomie in PDCA Geometrie
    • Stapanirea modului de clasificare a operatiilor – conditionare obtinere geometrie piesa
    • Competente lingvistice : franceza si/sau engleza – nivel mediu
    • Flexibilitate, capacitate de invatare si adaptare la schimbare
    • Disponibilitate pentru deplasari (misiuni interne si internationale).

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • In faza proiect, participa la rezolvarea problemelor de arhitectura montaj si construieste elementele de masurare si analiza retinute pentru faza ulterioara
    • Intocmeste planurile de masurare Caroserie – Montaj si sectiunile de masurare
    • Efectueaza masuratori si analize de conformitate de nivel 1 si 2
    • In cadrului grupului de demaraj, analizeaza si cauta solutii pentru obtinerea nivelului de conformitate cerut
    • Anima actiunile de geometrie in perimetrul specific si intocmeste documentatia planului de supraveghere geometrie vehicul finit impreuna cu pilotul conformitate convergenta si pilotul geometrie

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti, Titu,

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Vezi job-uri similare (5)